In dit menu kan een leerling gekoppeld worden aan een nieuwe klas of nieuwe LAS (leerling administratiesysteem) opleiding voor het volgende schooljaar.
Naar klas
In de kolom Naar klas kan aangegeven worden naar welke klas de leerling gaat. Door middel van filtering kan een huidige klas (kolom Groep) geselecteerd worden en kunnen deze leerlingen snel geplaatst worden in een klas voor volgend jaar.
Naar LAS (Somtoday)
Voordat een export gemaakt kan worden voor Plaatsing leerlingen Somtoday, dient de leerling gekoppeld te zijn aan de juiste LAS opleiding van Somtoday.
Kolom LAS export
Deze kolom wordt automatisch gevuld bij één van de volgende situaties:
- Een leerling is gekoppeld aan een profiel, welke gekoppeld is aan de juiste LAS opleiding (via Inrichten – LAS coderingen)
- Er bestaat maar één LAS opleiding – Keuzevak opleiding combinatie (via Inrichten – LAS coderingen)
Werkwijze om de kolom Naar LAS handmatig te vullen met de juiste LAS opleiding
- Indien van toepassing: filter op lege cellen bij kolom LAS export.
- Filter op naam of klas om de leerlingen te selecteren die in dezelfde LAS opleiding terecht moeten komen.
- Kies bij de eerste leerling de nieuwe LAS opleiding (staat de LAS opleiding er niet bij, dan moet deze eerst nog via Inrichten – LAS codering toegevoegd worden en gekoppeld worden aan de Keuzevak opleiding).
- Kopieer de cellen naar beneden door met dezelfde LAS opleiding.
- Herhaal dit totdat alle leerlingen voorzien zijn van een LAS opleiding.
Let wel, het kan voorkomen dat de prognose niet voor alle leerlingen op 100% staat. In dat geval is het niet raadzaam om de leerlingen in een nieuwe klas te zetten omdat de leerling dan op meerdere plekken een klas krijgt toebedeelt.
Gebruikers die dit menu willen gebruiken moeten (bekijken & aanpassen) rechten hebben voor het onderdeel Gekozen vakken.